Rozbudowa systemu dystrybucji wysyłek w GTV Poland

Rok realizacji: 2023

;

Opis realizacji

Firma GTV POLAND, producent i globalny dystrybutor akcesoriów meblowych i oświetlenia, to firma o polskich korzeniach. Działa w ponad 60 krajach świata, na 4 kontynentach. Na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła swoje spółki w Chorwacji, Czechach i Hiszpanii. Posiada jedną z najbardziej kompletnych ofert na rynku, w skład której wchodzi ponad 12 tys. produktów meblarskich takich jak np. uchwyty, zawiasy, podnośniki, prowadnice, zamki, systemy przesuwne, ale także rozwiązania oświetleniowe i oprawy ledowe, narzędzia ręczne oraz odzież BHP. Firma dysponuje własnymi magazynami i rozbudowaną siecią logistyczną.

W czerwcu b.r. firma GTV otworzyła nowe Centrum Logistyczne w Pruszkowie, nieustannie dążąc do doskonalenia procesów logistycznych oraz zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na dostawę, firma GTV zwróciła się do nas z zadaniem rozbudowy swoich systemów dystrybucji przesyłek. W odpowiedzi, przygotowaliśmy i wdrożyliśmy szereg rozwiązań, który pozwoli firmie na efektywniejsze obsłużenie większej liczby przesyłek oraz zapewnienie wysokiej jakości obsługi.

Zamówienia konfekcjonowane są na stanowiskach wzdłuż linii przenośników, a następnie buforowane i transportowane do stanowiska kontroli i etykietowania paczek. Następnie paczki są kierowane na automatyczną linię sortującą, gdzie na podstawie kodu kreskowego są dystrybuowane na odpowiednie kierunki kurierskie. Zadanie obejmowało uzgodnienia projektowe, symulacje, wreszcie prototypowanie, wykonanie testów i wstępny rozruch linii w naszych pomieszczeniach. Zastosowano zintegrowane skanery i switch sorter z napędem elektrycznym kierującym paczki na wybrane kierunki. Ponadto użytkownik może na bieżąco konfigurować kierunki sortowania.

Zaawansowane technologie, takie jak m.in. automatyczne systemy sortowania, przyczyniły się do zwiększenia ogólnej efektywności procesów logistycznych, a co za tym idzie poprawę jakości usług oraz zaspokojenie rosnących potrzeb klientów.

System został dostarczony i uruchomiony w czerwcu 2023.

 

Galeria zdjęć

automatyczne systemy magazynowe Olejnik